15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Ковачевски: Методологија за усогласување на плати

Договорот кој СОНК и МОН го постигнаа за платите е важен , но според премиерот Ковачевски многу поважно е она што претстои , односно усогласувањето на методологијата за пораст на платите во иднина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles