15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Мицковски за барањето на Радев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека барањето на Радев се базира на декларацијата од бугарскиот парламент од ноември 2019 и доколку Владата прифати тоа да влезе во преговарачката рамка би значело комплетна капитулација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles