16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Седница на штипскиот совет

Советот на општина Штип денес одржа редовна седница на која се изгласаа неколку одлуки кои и овозможуваат на Општината да кофинансира проекти од интерес за граѓаните, се изврши проширување на програмата за работа на ЈП Исар и се усвои извештајот з ареализација на програмата за одржување на улици и патишта на ЈП Стипион. На денешната седница беша констатирана и оставката на советничката од Левица Сенада Ибраимова, а на нејзино место е верификуван мандатот на Ангеле Михајловски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles