21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Петков: Сам не преземам никакви чекори

Како премиер не преземам никакви обврски самостојно, порача бугарскиот премиер Кирил Петков во изјава на тема за тргање на бугарското вето за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ. Ако нешто се случува на таа тема, тоа прво треба да биде на ниво на Министерството за надворешни работи, потоа да помине во владата, кај коалицијата, да се донесе одлука меѓу коалициските партнери, потоа да влезе во парламентот и таму да се реши за да може да се преземат некакви ангажмани. Процедурата е многу јасна изјви Петков

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles