15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Гори депонијата во Кочани

По Кучичино, фотографии за запалена депонија ни испратија и жители на Кочани кој посочија на пожар близу селото Бели. Кочанската депонија со години наназад беше една од најпроблематичните и причина з абројни протести на тамошните жители.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles