21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Просечната плата 31.080 ден

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во март годинава, изнесува 31.080 денари и во однос на март лани е зголемена за 10,1 процент, објави денеска Државниот завод за статистика. Ваквото зголемување се должи, на зголемувањето исплатена нето-плата во секторите: Финансиски и дејности на осигурување, Уметност, забава и рекреација и Објекти за сместување и сервисни дејности со храна .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles