1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Асфалтирање на пат до с. Тодоровци

Општина Македонска Каменица започна со асфалтирање на локалниот пат во маалото Албанци во село Тодоровци кој е во вкупна должина од околу 1,5 километри. Со изградбата на овој асфалтен пат комплетно се решава патната инфраструктура во ова село, по што ќе пристапи  кон уредување на патиштата во останатите рурални средини за што веќе се извршени мерења и се подготвува потребната документација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles