15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Николовски ги повика сите пратеници  да гласаат за законите за исплаќање на земјоделските субвенции. Од ВМРО порачаа власта прво да ги исплати субвенциите што доцнат 

Преку статус на својата фб страница, министерот за земјоделство Љупчо Николовски ги повика сите пратеници  да гласаат за законите за исплаќање на земјоделските субвенции. Во својата објава тој потенцираше дека 20.000 тутунари, 10.000 сточари ги чекаат субвенциите за кои Владата има обезбедено средства, но заради блокади од опозицијата во Собранието не можат да бидат исплатени.

На статусот на министерот Николовски, реагираше координаторот на пратеничката група Никола Мицевски, повикувајќи  власта прво да ги исплати субвенциите што доцнат .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles