15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Лек против кашлица за деца

Народната медицина изобилува со народни лекови, а во денешнава рубрика „Природа и здравје “ издвоивме еден кој е особено делотворен при кашлица кај деца.

Потребни состојки:

1 среден кромид со лушпа;

4 ореви со лушпа – напукнати;

1 јаболко со семки и лушпа, поделено на четири дела;

Сите состојки се полеваат со 300 мл вода и се варат 15 минути на тивок оган.

Откако ќе остане малку течност и смесата ќе се згусти се процедува и пие.

Ова е рецепт за една доза. Потребно е да се консумира три до четири пати во текот на денот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles