14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Програмерите со највисоки плати во Државата

Највисоката плата во земјава ја земаат програмерите и таа во април изнесувала  80.128 денари. Многу после програмерите со просечна плата се од финансиско услужните дејности, каде земаат 56.260 денари, а на трета позиција се вработени во дејноста телекомуникации, чија просечна мсечна плата е 51.536 денари.Следи фарамацевсткиот бизнис со плати во просек од 50.295 и останати стручни, научни и технички дејности, каде платите изнесуваат 50.184 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles