1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Дали владата е влада за сите или само за одредени синдикати , е прашањето на независниот синдикат за водење матични книги кои одговор за нивните барања не гледаат веќе 1 месец

По еден месец протести на вработените одуправата за водење матични книги владата е глува на нивните барања. Од синдикатот за водење на матични книги бараат итни преговори со Владата.

Доколку овие барања не се исполнат од синдикатот најавуваат и блокада на Министерството за финансии.

Синдикатот е дециден со барањата, покачување од 30%, отпремнини, исплата на К-15 во висина од 60 проценти од просечната плата а доколку проблемот не се реши и во среда, тврдат дека  радикализација е неизбежна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles