20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

М.Каменица: Нов  асфалтен слој во Буќерска маала

Поставен е нов асфалтен слој во Буќерска маала во Македонска Каменица. Поради утврдени неправилности, Општинатата интервенираше кај фирмата-изведувач и во најкраток можен рок поставен е нов асфалтен слој. Во тек се уште неколку постапки каде изведувачите мора да се вратат на терен и да ги корегираат направените пропусти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles