19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

БПКВК: Штипјанецот  Караѓозов Балакнски вицешампион

Штипјанецот Васил Караѓозов е балкански вицешампион во качување на вештачка карпа. Трофејот го освои викендов, во  Ајдин, Турција,  на Балканското првенство во спортско качување на вештачка карпа. Учествуваа 90 натпреварувачи во 5 категории од  Турција,  Романија, Бугарија, Грција, Србија и Македонија. Од Нашата држава ја претставуваа 14   натпреварувачи.

Караѓозов титулата ја освои во  категоријата  де мажи .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles