1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

БиХ: Лажни дојави за бомби во Сараево

Стотици ученици од четири основни училишта во главниот град на БиХ, Сараево, денеска се евакуирани по дојави за поставени бомби. Училиштата преку електронска пошта биле известени дека во објектите е поставена бомба, а учениците и наставниците, од превентивни причини веднаш се евакуирани. Во изминатиот период во Сараево зачестија дојавите за бомби, а досега сит  биле лажни. Цели на анонимните закани, покрај училиштата се и судовите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles