19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

М.Каменица: Пат до секое населено место

Во Македонска Каменица се подготвува соодветна документација за изградба на патна инфраструктура во сите рурални средини. По реализацијата на тековните инфраструктурни проекти продолжува изградбата на патна инфраструктура во Костин дол – локален пат од Штабо до Чобанска маала. Се подготвува документација за патишта до Друмалиска маала, до Папуричка маала, Лажовци, Осојанска маала, како и за поврзување на село Костин дол со село Косевица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles