16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Фудбал: Штипјани во натпреварите во Лига на Нации

Штипските фудбалери Бобан Николов и Бојан  Миовски се наогаат на списокот од 28 кандидати на македонската А репрезентација за средбите во лигата на Нациите. Натпреварите ќе се одиграат  идниот месец.Првата од планираните четири е закажана за втори Јуни со Бугарија.три дена подоцна на петти ќе се игра со екипата на Гилбратар,на деветти со Грузија и на 12 Јуни повторно со Гилбратар.Селекторот Благоја Милевски сериозно смета на штипските фудбалери.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles