11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

И печатени и дигитални учебници во образованието

Министерот за образование Јетон Шаќири, потврди дека учениците кои почнаа од лани со новата дигитална концепција, следната учебна година ќе учат и од дигитални и од печатени улебници.

Вие знаете дека со концептот што почна лани во прво и четврто одделение треба да продолжи. Материјалите кои биле потребни се направени во соработка со Бирото за развој на образованието. Од материјалите за четврто и петто, минатата година имавме само за четврто. Министерството започнало со објава на конкурс за автори да се пријават со изработка на материјали – рече Шаќири.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles