19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ковачевски: Политиките на раст на платите ќе продолжат

Политиките на раст на платата ќе продолжат. Владата и во услови на најголема светска криза продолжува со засилена динамика да работи на зголемувањето на просечната плата, рече премиерот Димитар Ковачевски. Тука, додаде Ковачевски, удел има и минималната плата којашто е зголемена на 18 илјади денари, а исто така и пензиите доживеаја историски најголем раст, прво преку усогласувањето направено на почетокот на годината преку менувањето на методологијата, а потоа и усогласувањето кое ќе следи во ноември.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles