16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Осумте трофеи на БК Олимпија, од мегународниот урнир во соседна Бугарија,повод за прием кај штипскиот градоначалниик Иван Јорданов.

Осумте трофеи на штипскиот БК Олимпија освоени на неодамна оддржаниот мегународен турнир Созопол во соседна Бугарија беа повод за денешниот прием кај градоначалникот Иван Јорданов.Успехот е поттик за оформување на нова група борачи од помалите возрасни категории.

Десетчлениот тим на БК Олимпија се натпреваруваше во повеќе категории – пионери, јуниори и кадети.Од десетте борачи осумина влегоа во финалето. Дел од нив се закитија со злато.

Секако дека, помошта на општината за нивно учество на мегународниот меморијален турнир е добродојдена.

Други мегународни турнири се на агендата од работата на БК Олимпија. Во мегувреме,ако се постигне договор со Боречката федерација, дел од екипата на еден од најмладите БК во општината и регионот ќе се стекнат со право на учество и на претстојното Балканско првенство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles