14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Пожарникари од ЕУ во Грција

Со цел непосредна оперативна подготвеност без губење време за транспорт на сили и за размена на знаење во борбата со шумските пожари, оваа година во Грција ќе престојуваат пожарникари од шест европски земји, кои ќе бидат распределени во три грчки градови, а ќе пристигнат порано, пред почетокот на летото и пожарите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles