15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Еден милион денари за реконструкција на улиците Ристо Стојков и баница во штипската нас. Пребег.

Еден милион денари ќе потроши штипската општина во финализација на реконструкцијата на улиците баница и Ристо Стојков во населбата Пребег. Во тек се подготвителните работи за нивно асфалтирање.

Градежните работи не застануваат тука. Обемна е програмата за реконструкција на инфраструктурата во одделни делови од градот, дополни Јорданов.

Повеќе годишните барања на граѓаните не само од оваа но и од останатите делови на Штип, за обнова на дел од улиците, но и решавање на напластените комунални проблеми, постапно го даваат нивното решение, тврдат локалните власти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles