14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Кочани: Потреби на лица со попреченост

Денеска во организација на Општина Кочани се одржа дискусија за нацрт-извештајот од социјалното мапирање на состојбата и потребите на лицата со попреченост во Општина Кочани. Учесниците на настанот имаа можност да предложат области и форми каде треба да се направат интервенции за поголема пристапност, социјална интеграција или за остварување права.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles