11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Поедноставно до поставување на фотоволтаици

Се работи на законско решение и подзаконски акти кои наскоро ќе се најдат пред пратениците во Собранието и ќе овозможат олеснета постапка и процедури за поставување фотоволтаици, идентични со оние во западноевропските држави, најави денеска премиерот Димитар Ковачевски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles