20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ЕП   во Турција  во карате

За Македонија нема репасаж. Шпанија ја победи Хрватска, но  се бореше нерешено со Грција. Така, Македонија не успеа да се најде во репасажот. Утре  на ЕП во  Турција во поединечна кокуренција за   бронзен медал  од Македонија  ќе  се борат Вероника  Костовска   и Петар  Спасеновски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles