12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Зголемени продажните цени на производителите

Според податоците од Државниот завод за статистика, во април 2022 година, продажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар се повисоки за 0.3% на месечно и за 21,4% на годишно ниво.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles