16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Штипскиот градоначалник Иван Јорданов утре ги повикува граѓаните на еко акција

Во 13 месни заедници општина Штип утре спроведува еко акција. Градоначалникот Иван Јорданов очекува партнерство од граѓаните и повикува на масовно присуство.

Утрешната еко акција е само една од престојните кои во иднина треба да бидат постојани. Општината и ЈП ќе ги стават сите ресурси на располагање, но одговорност и грижа за околината се очекува од сите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles