15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Брачен пар ноќеска загина во Штип

Брачен пар синоќа загина во сообраќајна несреќа во штипската населба Македонка на излезот кон Кочани. Трагедијата се случи на минути пред полноќ при директен судир на две возила.

Возачот на опел астрата , 19 –годишник од Штип по несреќата бил  однесен во Клиничката болница Штип од каде за неговата здравствена состојба велат.

Лицето е прегледано од страна на лекарска екипа и кај него се констатирани телесни повреди. Истото  е пуштено на домашно лекување, информираат од Клиничката болница – Штип.

Оваа локација на којашто вчера околу полноќ завршија  два живота, во изминатиот период многупати било место на трагични сообраќајни завршетоци.  Иако, во меѓувреме, сообраќајницата е проширена и асфалтно, прописно, уредена тоа не престана да биде ризик број еден на излезниот дел од патот Штип – Кочани.

Инаку, телата на синоќа починатите се испратени на обдукција, по што ќе бидат предадени на семејството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles