19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Радев не оди кај Макрон

Нема услови за мојата посета на Франција, изјави денеска бугарскиот претседател Румен Радев, одговарајќи на новинарскo прашање на новинската агенција БГНЕС по вчерашната вест дека заедно со бугарскиот премиер Кирил Петков се поканети во Париз од францускиот претседател Емануел Макрон. Нема напредок по отворените прашања меѓу Софија и Скопје, затоа нема услови за мојата посета на Париз кај претседателот Макрон. Сакам да видам реални резултати, ја ценам ангажираноста и напорите на нашите европски партнери“, рече Радев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles