15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Асфалтирање на улица ,,Церска”  во М.Каменица

Започна асфалтирањето на улица Церска во Македонска Каменица. Со претставници на Светска банка, фирмата-изведувач, надзор изврши градоначалникот Димчо Атанасовски. На улица Церска ќе биде поставена и соодветна сообраќајна сигнализација. Од наредната недела започнува фаза 2 од изградба на “Миле Јаневски Џингар” и нејзино спојување со улица “Мирче Ацев”.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles