1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Лајчак: Земјата  застана на европскиот пат

Црна Гора е земјата која постигна поголем напредок кон членството во ЕУ, но таквиот процес е запрен и не е забележан понатамошен напредок во последните две години, изјави Мирослав Лајчак, претставник на ЕУ за Западен Балкан. Тој ги повика властите во Подгорица да покажат поголема посветеност за европската иднина на земјата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles