16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Бугарски  научници  во Стразбур

Бугарски историчарите и филолози ќе заминат за Стразбур, со мисија да ги убедат европратениците во „исправноста на бугарската позиција во спорот меѓу Република Бугарија и Република Северна Македонија“, објави софиски „Стандард“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles