16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Годишно еден работник чини 545.015 ден.

Годишниот просек на издатоци на работодавач по вработен во државава во 2020 изнесувал  545.015 денари, објави денес Државниот завод за статистика. Најголем годишен просек за издатоци на работодавецот по вработен има во секторот Информации и комуникации  од  958.664 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles