19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Двајца повредени во сообраќајка со мотор

Две лица од Кочани од кои едно малолетно се повредени во сообраќајна несреќа со мотор. Повредите тие ги добиле откако возачо изгубил контрола и излетал надвор од коловозот.  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, додека со телесни повреди се здобила малолетна сопатничка од Кочани, констатирани во Клиничка болница Штип. Увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles