15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Започна асфалтирањето на улиците во населбата Пребег, се работи и на тортоарски површини

Започна асфалтирањето на улиците Ристо Стојков и Баница во населбата Пребег со вкупна површина од 1600 м2. За решавање на еден од поголемите проблеми на жителите од оваа населба општината ќе инвестира околу 900.000 денари од сопствениот буџет.

Ова е прва ваква инвестиција во овој дел на градот.

Во меѓувреме се работи на тротоарска површина на ул. Васко Караѓеловски кој исто така е финансиран од буџетот на општината и за површина од 900м2, ќе бидат потрошени 561.437 денари.

Слични вакви работни активности се забележуваат насекаде низ градот, а поголемиот дел од нив се во завршна фаза.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles