21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Приведени криминалци во Виница

Три лица од Крива Паланка, Зрновци и Грдовци се уапсени од страна на полицијата во Виница, откако претресот на возилото во кое биле на виделина извадил сомнителни и со закон недоволени работи.

Таму , пронајдени и одземени биле бела прашкаста материја, дробилка, остри предмети, странски лични документи, пари и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од повеќе кривични дела.

По извршени проверки било утврдено дека еден од приведените  бил баран по потерница за доиздржување затворска казна од 12 години, а бил осуден на вкупно 22 години казна затвор за сторени повеќе кривични дела.  Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Штип за доиздржување на казната.

Пронајдените предмети кои потекнуваат од кражби ќе бидат вратени на сопствениците и по целосно документирање на случајот против тројцата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles