15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Собир на граѓани во Таринци

На ден 05 јуни 2022 година (недела) со почеток во 20.00 часот, во просториите на Домот на културата во село Таринци ќе се одржи Собир на граѓани од село Таринци. Главната цел на овој собир ќе биде формирање на нов Црковен одбор за село Таринци, кој што ќе има основна задача да ја продолжи постапката за изградба на црковниот храм „Св. Димитриј“ во село Таринци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles