14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: 0% ДДВ за лебот

Владата на Црна Гора го поддржа Предлог-законот за измени на Законот за данокот на додадена вредност, поднесен до Собранието од пратениците на социјалдемократите, со кој се предвидува продажбата на лебот да се оданочува со стапка од нула проценти, а увозот да биде ослободен од ДДВ до крајот на годината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles