21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Нови недоразбирања со Турција

Амбасадорот на Грција во Анкара, според грчките медиуми, бил повикан во Министерството за надворешни работи на Турција за да му биде изразено турското незадоволство за „поддршката на Грција на терористички организации“ и „протестот на ПКК во близина на амбасадата на Турција во Атина. Портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому, истакна дека обвинувањата од Турција се „комплетно неточни и неосновани, а Грција нема никаква врска со тоа“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles