19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Фудбал: 5 место за ФК „Брегалница“ во СЛ на РСМ

Брегалница го освои 5 тото место во екипен пласман во Супер лигата на Македонија.Ова се однесува на младите категории.

Тоа е добар пласман,оценуваат познавачите на актуелните прилики во клубот, но и најдобар во последните десетина години на  младите категории на штипските сини. Во иднина  на младите фудбалери  треба  повеќе  да  се  посветува внимание

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles