19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Штип има премногу дефекти на водоводната мрежа. Градоначалникот Јорданов предлага активирање на 28 години неупотребените пари од референдумот.

Штип има премногу проблеми со водоводната мрежа, од година во година бројот на дефекти е се поголем, па решение за ова мора да се најде што поскоро.

Со цел комплетно решавање на проблемот со водоводната мрежа Јорданов предлага целосно заменување на примарната мрежа и тоа со парите од референдумот кои 28 години стоат неупотребени.

Последни примери за поголеми дефекти каде луѓето со денови остануваа без вода за пиење се улицата Борко Талев, како и населба Железничка.

Дали предлогот на градоначалникот Јорданов ќе се усвои зависи најпрво од консултациите кои ќе се одржат, а потоа и од граѓаните на општина Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles