19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

„Исар“ воведува постојана служба за одржување на Градските гробишта во Штип

Од 01 јули, ЈП Исар воведува постојана служба  за одржување на Градските гробишта во Штип. Ова предвидува нивно темелно одржување во континуитет.

Причина за ова е потребата од поинаков пристап во организацијата на работа и потребите на граѓаните.

Проблемот со одржувањето на меѓугробните места досега бил многупати истакнуван од страна на граѓаните, па оттука најавата за конечно надминување на оваа состојба  ги подигна очекувањата дека работите ќе се менуваат на подобро.

ЈП Исар со одржување и обезбедување на Градските гробишта има голема обврска , бидејќи површината и бројот на гробните места секој ден е се поголема.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles