16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Наталитетот намален за 2%  во 2021 година

Во Република Македонија минатата година се родени вкупно 18.790 деца, од кои живородени се 18 648, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Бројот на живородените деца во 2021, во споредба со минатата година, е намален за два проценти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles