15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Шаќири: 15 % повисоки плати за наставниците

Повисоки плати за 15 отсто за вработените во основно и во средно образование ќе има од септември, како што е договорено со СОНК. Тоа е предвидено во ребалансот на Буџетот, што треба да биде усвоен во Собранието, изјави денеска министерот за образование и наука Јетон Шаќири

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles