14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Штипјанка бара заштита од свлечиште

Штипјанката Невена Коцева е исплашена за својата и безбедноста на својот имот поради свлечиште кое се појавило во близина на нејзиниот стан. Пред неколку години таа овде инвестирала во доградба на станот, а сега се појавил неочекуваниот проблем.

Невена живее сама со своите две внучиња и бара помош од надлежните да интервенираат во санација на свлечиштето.

За проблемот таа се обратила и до ЈП Стипион од каде ветиле дека ќе помогнат, но само онолку колку што им дозволуваат ингеренциите и можностите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles