15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија:  Макрон пак го барал Радев

Францускиот претседател Емануел Макрон повторно го контактирал телефонски бугарскиот претседател Румен Радев, нагласувајќи дека е подготвен да ги повика Бугарија и Македонија во Париз со понуда за решавање на спорот и да биде гарант на билатералниот договор. Бугарскиот претседател останал на ставот дека прво треба да се исполнат бугарските услови за симнување на ветото за Македонија

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles