15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Украинци од Бугарија сакаат во  Македонија

Дел од украинските бегалци кои моментално се наоѓаат во соседна Бугарија, имаат желба да дојдат во Македонија, дознава „Фокус“. Според информациите, во нашиот источен сосед има над 100 илјади бегалци од војната во Украина, кои се сместени во воени шатори. Сепак, тие не се задоволни од третманот на тамошните власти, но и локалното население не ги прифатило на најдобар начин. Нашите информации говорат дека околу 10 илјади бегалци изразиле желба да дојдат во нашата земја, која веќе има примено над 1.000 украински бегалци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles