17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Водостојот на  Брегалнца кај Берово  поголем за 9 пати

За повеќе од 9  пати во однос на вчера е зголемен водостојот на реката Брегалница на мерното  место кај Берово, додека нивоата на повеќето реки во земјава бележат намалување во споредба со вчерашните.

Според резултатите од последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи, водостојот на Брегалница кај Берово вчера бил 200, а денеска е 188 сантиметри.

На мерното место кај Штип,  Брегалница има само благо зголемување од три сантиметри.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles