14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Зрновци: Решено водоснабдувањето во с. Мородвис

Село Мородвис од денес добива постојано водоснабдување со доволно количество и динамика на вода. За првпат е исталиран систем за хемиско и бактериолошки третирање на водата за добивање на вода за пиење според пропишаните стандарди на сите домаќинства. Дополнително, досегашното водоснабдување од 0,5 l/s , е зголемено на  дополнителни 6 l / s , капацитет кој би снабдувал уште едно село по големина како Мородвис.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles