12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Клучно прашање за сите. Како да се живее во криза?

Како да се живее во криза? Овие основни продукти околу мене очекуваат купувачи, кои за нив плаќаат се повеќе. Основното прашање е до кога цените ќе им покажуваат мускули на граѓаните?

Иако според сите најави ова е само почеток на кризата, таа веќе на  голем процент од граѓаните им зеде по нешто важно.

Новата економска немоќ е болна на сите позиции , но според граѓаните, најтешко им е покачувањето на следните артикли.

Нормално, во вакви вонредни ситуации,  е секое семејство да размислува како да се снајде во новата ситуација.

Иако кризата е сеприсутна , добар дел од граѓаните се уште не се помирени со неа и поедини артикли , се уште масовно се купуваат во намерата да се спаси некој денар пред ново поскапување.

Оние граѓани што можат се уште да купат големи количини од било кој артикл, покажуваат дека имаат одредени финансиски резерви , што е добро. Но, со продолжување на кризата, можностите ќе се стопат и тогаш ќе се случи рамнотежа на реална побарувачка со граѓанските можности, појаснуваат експертите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles