17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Рекордната инфлација  е дело на СДСМ ,  обвинија денес од ВМРО ДПМНЕ

Рекордна инфлација соопшти Државниот завод за статистика   и таа е дело на СДСМ, обвинија денес од ВМРО ДПМНЕ.

Според Митева и ВМРО ДПМНЕ, доколку власта ги  прифатеше клучните антикризни   предлози на  опозицијата, денес  еконимстат слика ке била поинаква.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles